
Nipid ja trikid veebilehekülgede ja tasuta programmide näol, kuidas teha elu lihtsamaks
teisipäev, 18. märts 2014
(Numista) Kuidas teha oma mündikogule lisaks veel digitaalne mündialbum?

(How Stuff Works) Kuidas asjad töötavad, loodusnähtused tekivad ning inimesed käituvad?

http://www.howstuffworks.com/ ning saad oma paljudele küsimustele vastused.
(Zero Dollar Movies) Kuidas leida Youtubes täispikki filme?

esmaspäev, 24. veebruar 2014
(Do I Have a Dead Pixel) Kas minu arvuti ekraanil on "surnud" piksleid?
(Iruler) Kuidas muuta oma arvuti ekraan joonlauaks?
See veebileht asub siin. See kasulik veebileht muudab su arvuti ekraani virtuaalseks joonlauaks. Tuleb ainult sisestada enda ekraani diagonaali ja pikslite arvu ning joonlaud ongi kasutamiseks valmis.
teisipäev, 18. veebruar 2014
(Vaheajani) Kui palju on aega järgmise koolivaheajani?
See veebileht on siin. See veebileht näitab kui palju aega on jäänud järgmise vaheajani. Taustaks jooksevad ilusad pariisi pildid. See leht näitab kuid, päevi, tunde, minuteid ja sekundeid vaheajani.
laupäev, 15. veebruar 2014
(Tagxedo) Kuidas teha lihtsal väga kaunist sõrapäeva või muud kaarti?
![]() |
Näidis |
esmaspäev, 10. veebruar 2014
(Cencus) Kuidas leida kergelt maailmas elavate inimeste arvu?
See lehekülg asub siin. See lehekülg näitab reaalajas inimeste arvu maakeral ja eraldi veel Ameerikas, kuna see on ikkagi nende loodud. Veel näitab see lehekülg top 10 riiki rahvaarvu poolest ning on ära toodud erinevad rahvastiku näitajad USA kohta.
kolmapäev, 5. veebruar 2014
(Mindmeister) Kuidas luua kergelt mõistekaart internetis?
Veebileht on olemas siin. Sellel lehel saad väga kergelt luua ilusa mõistekaardi. Halb on see, et tasuta versiooniga ei saa seda salvestada ning seepärast peab selle salvestama ekraanitõmmise näol. Veebilehekülg on tehtud väga ilusti ja sellega on vaeva nähtud, kuid ka selle kasutamine on väga mugav. Tekstidele saab panna erinevaid prioriteete ning lisada ka mullikese kui valmis see on. Tekstide värve, suurust ja kujundust saab muuta.
(Dipity) Kuidas teha kiirelt internetis ajatelge?
Veebileht asub siin. See veebileht võimaldab luua virtuaalse ajatelje, mida on võimalik kerida nii edasi kui ka tagasi. Ajatelge on võimalik ka suumida, saab vaadata ajatelge, kus üks vahe on 5000 aastat või pool tundi. Ajatelje kasutamise raskusaste on keskmine ning tuleb natukene süveneda sellesse lehekülge enne alustamist, kuid tulemus on väga praktiline ning ka ilus silmale vaadata.
teisipäev, 4. veebruar 2014
(Learning Apps) Kuidas teha kergelt erinevaid mänge (poomist, lünkteksti, järjestamist, sorteerimist, memoriini jamiljonimängu) ?
Veebileht on siin. Sellel veebilehel on väga palju võimalusi, saab luua õppimismänge miljonimängust kuni memoriinini. Mängu loomiseks ei pea arvutist väga palju jagama. Veebilehe saab panna ka eesti keelseks, mis teeb mängude loomise palju lihtsamaks.
esmaspäev, 3. veebruar 2014
(Smore) Kuidas teha internetis väga kergelt ja kiirelt professionaalse välimusega flaiereid?

(Testmoz) Kuidas luua kergelt viktoriin või kontrolltöö internetis?
Veebileht on siin. Selle veebilehega saab kergelt teha viktoriini ning organiseerida kenasti kõik vastused. Kui vastuseid on juba piisavalt, siis näitab ära suurimad eksimiskohad. Küsimusi saab lisada ükskõik kui palju. Küsimuste väärtusi saab suurendada ja vähendada, st. muuta punkte, mis see küsimus õigesti vastamise korral annab. Selle lehega on väga mugav teha ka kontrolltöid ja tunnikontrolle, et õpilased üksteise pealt maha ei vaataks, saab ajada küsimuste järjekorra segamini.
(Crossword Labs) Kuidas teha kiirelt ristsõna?
See veebileht asub siin. See veebileht on neile, kes soovivad teha ristsõna ning ei viitsi selle jaoks palju aega kulutada. Ristsõna tegemine on sellel lehel tehtud väga lihtsaks on vaja kirjutada ainult sõnad ja vihjed. Võib kirjutada ka pealkirja, kuid see ei ole kohustuslik.
(Word Search Labs) Kuidas luua internetikeskkonnas väga kergelt sõnarägastik?

pühapäev, 2. veebruar 2014
(Tsitaat) Kas tahaksid leida tsitaate autorite või teemade kaudu?
See veebileht on siin. Kui tahate mingi töö või mõne muu asja jaoks leida kergelt tsitaate, siis see leht on just sulle. Sellel lehel saab otsida tsitaate nii autorite kui ka teemade järgi. Veebileht on väga kasutajasõbralik.
(Lugeja) Kuidas saada kergelt tead, kas raamatukogus on veel raamatuid, ilma sinna minemata?

laupäev, 1. veebruar 2014
(Miksike) Kuidas arendada kergesti peastarvutamise oskust?

(Ekool) Kas sooviksite saada viisi ilma õppimata?

neljapäev, 30. jaanuar 2014
(Eki) Kas olete tüdinud kasutamast ÕS-i, siin on lahendus-interneti sõnaraamat?
Veebileht on siin. See veebileht on paljudele laiskadele inimestele, kes ei viitsi ÕS-i lappata kogu aeg. See veebileht ei asenda tervenisti ÕS-i, kuid on sellele väga mugav alternatiiv. Sellel lehel on keelekogud. Sel lehel on inglise-eesti-inglise sõnaraamat ja palju muid sõnaraamatuid, veel on seal sünonüümisõnastik, antonüümisõnastik ja ka slängisõnastik.
(A Place Between Us) Kuidas leida kergelt kahe inimese vaheline punkt?
Veebileht on siin. Kui tahad sõpradega näiteks kohvikusse sööma minna ja elate üksteisest kaugel, siis see leht on just teile loodus. Saad sisestada minimaalselt kaks aadressi või linna ning otsib nende vahelise koha, see koht ei pruugi olla väga täpne, kuid seda saab liigutada.
(Instructables) Kuidas meisterdada, kududa, kokata ja teha veel palju muud?
kolmapäev, 29. jaanuar 2014
(Meisterdada on vahva) Kuidas leida kiirelt ideid meisterdamiseks?
See veebileht on siin. Kui on vaja kähku leida midagi meisterdamiseks, siis see leht on just õige koht. Meisterdamiseks vajalikud asjad on wc-paberist mullikileni. Meisterdised on jagatud erinevatesse kategooriatesse.
(Quizlet) Kuidas õppida kergelt ja kiiresti võõrkeelseid sõnu?
Veebileht on siin. See veebileht on perfektne keelte õppimiseks. Õppida saab nii sõnu kui ka väljendeid. Tuleb teha nn. virtuaalsed sõnakaardid, mille ühele poole peaks panema sõna või pildi ja teisele poole sõna teises keeles. Sõnu või väljendeid saab õppida erinevaid mänge mängides.
teisipäev, 28. jaanuar 2014
(VolunteerSpot) Kas tahad organiseerida vabatahtlikke, kes tulnud sinu üritusele?
(SignUp Genius) Kuidas kergelt organiseerida vabatahtlikke mingil üritusel või toitu, mida võtta piknikule?
See veebilehekülg on saadaval siin. Selle veebileheküljega on võimalus luua ja organiseerida erinevaid üritusi, piknike ja palju muud. See leht teeb lihtsa veebilehe, millel inimesed, kes on saanud lingi, saavad panna ennast kirja teie poolt märgitud üritusele, kohtumisele või piknikule.
esmaspäev, 27. jaanuar 2014
(FutureMe) kas tahaksid saata endale e-maili, mis jõuab kohale 20 aasta pärast?
See veebileht on nähtav siin. See veebileht võimaldab saata tuleviku sinule e-mail. See mail mille praegu saada ei pruugi tähendada midagi, aga kui see jõuab sinule 30 aasta pärast, siis selle kirja väärtus on palju suurem.
(MoneyStrads) Kuidas saada kulud kontrolli alla?
(GiftElephant) Kuidas mäletada mida oled kinkinud või saanud kingituseks?

pühapäev, 26. jaanuar 2014
(Jeopardylabs) Kuidas teha kodustes tingimustes kuldvillakut?
Selle kasutamise video on siin. See veebilehekülg lubab teha kodu kuldvillakut, kas kellegi sünnipäeval või niisama sõpradega. Pole vaja mingeid programmeerimisandeid, on vaja ainult mõelda küsimused ja vastused ning ülejäänu teeb veebilehekülg sinu eest ära. Veebilehekülg on siin. Siin on üks näidiskuldvillak Eesti kohta.
Siin on õpetus:
![]() |
Kui leht tuleb lahti, siis vajuta siia |
(Doodle) Parim ühise aja leidja koosolekule, peole vms.
![]() |
Doodle |
(Purposegames) Kuidas lihtsamalt riike jms. pähe jätta?
![]() |
Euroopa riigid |
Tellimine:
Postitused (Atom)